Telefon: 721-340-137 | 695-435-109 | E-mail: badgda@o2.pl

Podsumowanie II rundy TLB

Podsumowanie II rundy TLB
25 listopada, 2016 Przemysław Ciastoń

II kolejka za nami. Poziom Trójmiejskiej Ligi Badmintona na każdym szczeblu rozgrywek niezwykle się wyrównał. Mecze zazwyczaj kończą się po 3 rozegranych setach. W wielu spotkaniach tak naprawdę ciężko wskazać faworyta..

pro

W lidze Pro tym razem bez niespodzianek, pewnie zwycięża Bartosz Grochowski. Dobry występ odnotował Piotr Bondaruk zajmując 2 miejsce w swoim debiucie w najwyższym szczeblu.

 

1

Do ligi Pro wracają po krótkiej przerwie Ariel Sielaff i Waldemar Paczoski. Blisko awansu był również Michał Ciołek, o którego pozostaniu w lidze 1 decydował mecz z Paczoskim. Spadają nieobecny na obu spotkaniach Leszek Wild i na jednym Piotr Kapinos.

 

2

W lidze 2 kilka niespodzianek sprawił Bartosz Głuszak – debiutant w TLB, mimo walki i serca zostawionego na korcie notuje spadek do ligi 3. Awansuje bez problemu Marcin Popek i bilansem setów Wojciech Makowski. O włos od awansu był Cezary Jachimek – zabrakło 1 wygranego seta.

 

3

W lidze 3 zwycięża dzięki dużej waleczności na korcie Zbigniew Grzęda. Jednym z decydujących o zwycięstwie pojedynku zwyciężył w końcówce 3 seta z  Tomaszem Niemczykiem. Awansuje również Michał Szypliński, tracąc do zwycięzcy tylko 1 set.

 

kobiet

Czarnym koniem ligi kobiet okazała się być Kamila Warchhold zwyciężając wszystkie swoje pojedynki. Cieszy fakt, że liga kobiet nabiera rozpędu, z kolejki na kolejkę pań gra coraz więcej 🙂