Telefon: 721-340-137 | 695-435-109 | E-mail: badgda@o2.pl

Sportstacja Decathlon Liga – Trójmiejska Liga Badmintona

1. Miejsce – Sportstacja, Alchemia.
  2. Data – każda pierwsza i trzecia środa miesiąca, godz. 21:00.
  3. Organizator – Badminton Gdańsk, Sportstacja.
  4. Kategorie – w lidze może wziąć udział każdy, bez ograniczeń wiekowych, osoby poniżej 18 roku życia potrzebują zgodę rodziców.
  5. Płatność – najpóźniej na 2 dni przed każdą rundą, jedna runda to koszt 30 zł. Płatności dokonujemy przelewem internetowym na numer konta: 73114010100000515853002497 lub bezpośrednio u trenera.
  6. Nagrody – po każdej rundzie internetowe głosowanie na „akcję kolejki”, w którym można wygrać atrakcyjne nagrody rzeczowe. W turnieju końcowym do wygrania medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Sponsorem nagród jest Decathlon Przymorze.

Regulamin

1. Warunkiem przystąpienia do ligi jest uiszczenie opłaty 30 zł do godz. 23:59 poniedziałku poprzedzającego termin ligowy.
  2. Każdy z uczestników wypełnia oświadczenie o stanie zdrowia. Organizator nie ubezpiecza uczestników.
  3. Zawodnicy sami sędziują mecze, w sytuacjach spornych decyzję podejmuje organizator.
  4. Zawodnicy zostają podzieleni na 2 poziomy ligowe po wzięciu udziału w turnieju badmintona 20.09.15r. w Sportstacji. W przypadku nieobecności na turnieju o przydzieleniu zawodnika do odpowiedniego poziomu ligowego decyduje organizator.
  5. W każdej z lig zawodnicy w rundach 1,2 rozgrywają pojedynki każdy z każdym. Po zakończeniu 2 rundy zawodnicy zostają podzieleni na kolejne 2 poziomy tworząc 4 poziomy ligi (Liga PRO, 1 Liga, 2 Liga, 3 Liga).
  6. W rundach 3-7 zawodnicy rozgrywają pojedynki każdy z każdym w swoich Ligach. Po każdej kolejce pierwsze dwie osoby w lidze awansują do ligi wyższej natomiast ostatnie dwa spadają poziom niżej.
  7. Punktacja – w rundach 1,2 zawodnicy rozgrywają jeden set do 21 punktów. W przypadku, gdy zawodnicy mają taką samą ilość wygranych meczów o miejscu decyduje bilans małych punktów.

Punktacja – w rundach 3-7 zawodnicy rozgrywają mecze:
– do dwóch wygranych setów do 11 punktów (przy stanie 1:1 w setach trzeci set do 7 punktów) / gdy grupa składa się z 5,6 lub maksymalnie 7 zawodników
– do dwóch wygranych setów do 15 punktów (przy stanie 1:1 w setach trzeci set do 11 punktów)/ gdy grupa składa się z 4 lub mniej zawodników

W przypadku, gdy zawodnicy mają taką samą ilość wygranych meczów o miejscu decyduje bilans setów a następnie małych punktów.

1. W przypadku nieobecności jednego z zawodników w danej rundzie automatycznie spada on o jeden poziom ligowy, podczas nieobecności w rundach 1 lub 2 zawodnik oddaje mecze walkowerem.
  2. Istnieje możliwość dołączenia do ligi w trakcie jej trwania, w takiej sytuacji o przydziale do poziomu ligowego decyduje organizator.
  3. Ostatnia kolejka to turniej podsumowujący całą ligę, w którym zawodnicy rywalizują o zwycięstwo w swojej lidze. Po zakończeniu turnieju wręczenie medali, dyplomów oraz nagród rzeczowych.
  4. W trakcie każdej rundy ligowej organizator zapewnia nagranie video najatrakcyjniejszych spotkań. Po każdej rundzie internetowe głosowanie na „akcję kolejki”. Zwycięzca otrzymuje nagrody rzeczowe zapewnione przez organizatora.
  5. Możliwość klasyfikacji klubowej przy zgłoszeniu minimum 3 firm.
  6. Za rzeczy pozostawione w obiekcie Sportstacji, organizator nie odpowiada.