Telefon: 721-340-137 | 695-435-109 | E-mail: badgda@o2.pl

Zapowiedź III rundy – 2 tura

Zapowiedź III rundy – 2 tura
7 grudnia, 2015 Przemysław Ciastoń

Badminton-gen-getty

Cztery poziomy

Od III rundy rozpoczynamy rywalizację na 4 poziomach ligowych. W pierwszą środę miesiąca zmierzą się zawodnicy z Ligi Pro oraz Ligi 1. W trzecią środę miesiąca do rywalizacji przystąpią zawodnicy z Ligi 2 oraz Ligi 3. Aktualny podział na grupy można znaleźć tutaj: Tabele na 3 runde zaktualizowane .

Równe szanse

W lidze 2 murowanym faworytem do awansu wydaje się być Krzysztof Macielak. O drugie miejsce premiowane awansem powinni powalczyć czterej zawodnicy. Są nimi Marcin Hadrych, Mirosław Chabowski, Michał Iwan oraz Cezary Jachimek. Cała czwórka w pierwszych dwóch kolejkach rywalizowała pomiędzy sobą jak równy z równym stąd też ciężko wskazać faworyta do awansu. Z drugiej strony równie ciężko będzie o utrzymanie w lidze. Wiele starań w celu utrzymania będzie musiał dołożyć zamykający tabelę po 2 rundzie Michał Szypliński.

Wielka niewiadoma

Bardzo dużą niewiadomą jest to, kto awansuje z 3 ligi. Najwyżej sklasyfikowany po pierwszych dwóch rundach jest Tomasz Niemczyk, dobrze w drugiej rundzie zaprezentował się również Krzysztof Czajka. Do ligi dołączają kolejni zawodnicy, którzy mogą jeszcze sporo namieszać ! Od III rundy powstanie też prawdopodobnie nowy, piąty poziom ligowy.

Mecz III kolejki – 2 tura

Marcin Hadrych – Michał Iwan – spotkanie, które może zadecydować o awansie.

Akcja II kolejki

Zwycięzcą akcji II kolejki ligi jest Krzysztof Macielak. Akcję można zobaczyć tutaj: Krzysztof Macielak

Nagrody

Zawodnicy z miejsc 1-3 po II kolejce otrzymają nagrody fundowane przez Decathlon Przymorze.

Podium Grupy B: 1.Michał Iwan 2. Marcin Hadrych 3. Mirosław Chabowski

Od 3 kolejki nagrodę otrzyma zwycięzca każdego z poziomów.

Klasyfikacja Generalna

Od 3 kolejki zawodnicy zbierają punkty do klasyfikacji generalnej. Zasady punktowania meczów dostępne tutaj: Regulamin klasyfikacji generalnej

Awanse i spadki

Z każdej ligi awansują 2 pierwsze osoby natomiast spadną 2 ostatnie.

Zgłoszenia

Potwierdzenie obecności na lidze zawodników z Ligi 2 i Ligi 3 oraz nowych zawodników wysyłamy do 14 grudnia na adres badgda@o2.pl lub smsem na nr tel. 721-340-137. Wpisowe można wpłacać na konto 73114010100000515853002497 w tytule wpisując „Trójmiejska Liga Badmintona” do 14 grudnia lub w Biurze Ligi przed rozpoczęciem kolejki.