Telefon: 721-340-137 | 695-435-109 | E-mail: badgda@o2.pl

Podsumowanie 3 rundy TLB

23 grudnia, 2016 Przemysław Ciastoń

Trzecia runda TLB zadecydowała o składzie osobowym poszczególnych lig w rundzie finałowej. W niemal wszystkich ligach zwyciężali faworyci, było jednak kilka zaskakujących wyników.

liga kobietW lidze kobiet kolejne zwycięstwo Kamili Warchhold. W najciekawszym spotkaniu pokonała ona Karolinę Stromską choć niewiele zabrakło do zwycięstwa tej drugiej w 1 secie spotkania. Dużą niespodziankę sprawiła Urszula Bogdanowicz odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w lidze!

proW lidze PRO bez niespodzianek – zwyciężył bez straty seta Bartosz Grochowski. Za jego plecami sytuacja dużo bardziej wyrównana – po raz kolejny 2 miejsce zajął Piotr Bondaruk mimo porażki w meczu z czwartym Kamilem Kołpaczewskim. Po bardzo długim okresie gry w lidze Pro spada z niej Oleg Dziewanowski. Spada również różnicą małych punktów Waldemar Paczoski.

1W lidze 1 dużą niespodzianką okazał się awans Krzysztofa Szulca – będzie to jego debiut w lidze PRO. Przyczyniło się do tego głównie zwycięstwo Szulca ze zwycięzcą 3 rundy w tej lidze – Damianem Konikowskim. Z ligi spada debiutant Tomasz Domański.

2Ligę 2 zdominowało dwóch zawodników – Leszek Wild i Damian Damaszk. W najciekawszym spotkaniu Wild zwyciężył z Damaszkiem 2-1, wygrywając trzeci set w stosunku 15:14. Dobrze zaprezentował się debiutant w lidze Maciej Szczepaniak plasując się w środku tabeli.

3O awans w lidze 3 zawalczyło trzech zawodników. Najlepiej z tego pojedynku wyszedł Krzysztof Czajka. O awansie z 2 miejsca zadecydował ostatni mecz trzeciej rundy pomiędzy Bartoszem Głuszakiem a Rafałem Szlązakiem. Zwyciężył po 3 setach Głuszak wracając tym samym do ligi 2.