Telefon: 721-340-137 | 695-435-109 | E-mail: badgda@o2.pl

Relacja z 7 rundy TLB

Relacja z 7 rundy TLB
18 kwietnia, 2016 Przemysław Ciastoń

Mamy za sobą ostatnią środową kolejkę tegorocznej – pierwszej edycji Trójmiejskiej Ligi Badmintona. Zawodnicy walczyli w niej o awans lub utrzymanie w lidze przed kolejką finałową, która odbędzie się 7 maja.

PRO

W lidze PRO jak zwykle nieźle się zakotłowało. O pierwszym miejscy zadecydowały małe punkty i tu po raz kolejny najlepszym zawodnikiem okazał się Bartosz Grochowski wyprzedzając Tomasza Macielaka. W dalszej części tabeli niezwykle ciekawie. Bliski spadku z ligi był aktualny lider klasyfikacji generalnej – Ariel Sielaff, jednak przyciśnięty do ściany zdołał ograć w najciekawszym spotkaniu tej grupy Bartosza Grochowskiego. Do ligi 1 po kolejce przerwy wracają Leszek Wild i Marcelina Franczuk.

PRO 7 kolejka

Liga 1

W lidze pierwszej aż trzech zawodników zgromadziło taką samą liczbę zwycięstw i setów. Tu także o miejscach w tabeli zadecydowały małe punkty. W tej klasyfikacji najlepszy bilans miał Krzysztof Macielak wyprzedzając Waldemara Paczoskiego. Trzeciego Damiana Konikowskiego można określić największym przegranym tej kolejki. Po raz kolejny do awansu zabrakło mu bardzo niewiele (5 punktów) i w rundzie finałowej przyjdzie mu walczyć w 1 lidze. Z ligi spadają nieobecna Anna Duda i słabo dysponowany w tym dniu z powodu choroby Piotr Kapinos.

7 kolejka Liga 1

Liga 2

W lidze 2 długo wyczekiwany awans Krzysztofa Szulca. Ten zawodnik spędził aż 3 kolejki w 2 lidze. Awans zapewnił zwyciężając w decydującym meczu z Dorotą Rajczyk. Najlepszy w lidze – Marcin Popek. Z ligi spadają nieobecni – Czajka i Iwan. Warto wspomnieć, że w tej lidze poza klasyfikacją zadebiutowała Marta Łącz – nowa twarz i jedna z nielicznych kobiet w TLB.

7 kolejka liga 2

Liga 3

W lidze 3 doszło do przełamania w grze Marcina Hadrycha, który pokonał wszystkich rywali zajmując pierwsze miejsce w grupie. Drugie miejsce dla Ireneusza Nowickiego, który niemal wszystkie spotkania kończył po trzysetowej walce i do szatni schodził ostatkiem sił. Do awansu jednego zwycięstwa zabrakło trzeciemu tym razem Cezaremu Jachimkowi.

7 kolejka liga 3

 

RUNDA FINAŁOWA

Tym samym wyłoniliśmy grupy do rundy finałowej, która odbędzie się 7 maja o godz. 12.30 w Sportstacji. Do zobaczenia na korcie !