Telefon: 721-340-137 | 695-435-109 | E-mail: badgda@o2.pl

FINAŁ TRÓJMIEJSKIEJ LIGI BADMINTONA

FINAŁ TRÓJMIEJSKIEJ LIGI BADMINTONA
26 kwietnia, 2016 Przemysław Ciastoń

7 maja to sądny dzień dla zawodników Trójmiejskiej Ligi Badmintona. Zmierzą się oni w ostatniej – finałowej rundzie pierwszej edycji tych rozgrywek.

Runda finałowa to szansa na udowodnienie przeciwnikom swoich prawdziwych umiejętności. Po raz pierwszy w Trójmiejskiej Lidze Badmintona zagramy pełne mecze – do dwóch wygranych setów do 21 punktów. Tak więc nie ma już miejsca na przypadek. Zawodnicy mają przed sobą sporo meczów do zagrania. Będzie się działo !

Klasyfikacja generalna

Oprócz zwycięstwa na poszczególnych poziomach rozgrywek walka toczy się również o jak najwyższe miejsce w klasyfikacji generalnej. Jest o co walczyć. Na zawodników czekają m.in. statuetki i medale, nagrody rzeczowe firmy Yonex oraz oryginalne koszulki reprezentantów Polski w badmintonie !

Faworyci do zwycięstwa

W lidze PRO w ostatnich kolejkach w najwyższej dyspozycji był Bartosz Grochowski i to on zdaje się być głównym faworytem do zwycięstwa. Najwyższy stopień podium będzie chciał mu odebrać Ariel Sielaff. Również pomiędzy tymi zawodnikami dojdzie do walki o pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej ligi.

W lidze pierwszej po raz kolejny głównym kandydatem do zwycięstwa po spadku z ligi PRO został Leszek Wild, jednak system do dwóch wygranych setów do 21 punktów może działać na korzyść jego młodszych, bardziej wytrzymałych rywali.

W lidze 2 kandydatów do zwycięstwa jest trzech: Dorota Rajczyk, Marcin Hadrych i Piotr Kapinos. Największe szanse może mieć Marcin Hadrych, który zazwyczaj spalał się w krótkich setach do 11 punktów.

Na najniższy szczebel rozgrywek spadli nieobecni ostatnio Michał Iwan i Krzysztof Czajka. Tych dwóch zawodników powinno rozstrzygnąć pomiędzy sobą kwestię zwycięstwa w 3 lidze.

 

AKTUALNE TABELE I KLASYFIKACJA GENERALNA DOSTĘPNE TUTAJ:

 klasyfikacja-generalna-przed-8-kolejką 

tabele na 8 kolejkę

POWODZENIA !