Telefon: 721-340-137 | 695-435-109 | E-mail: badgda@o2.pl

Podsumowanie 3 rundy TLB

Podsumowanie 3 rundy TLB
2 kwietnia, 2017 Przemysław Ciastoń

II edycja Trójmiejskiej Ligi Badmintona po mału zmierza do końca. Pozostała nam do rozegrania jedna kolejka oraz wielki finał ligi 3 czerwca. Sprawdźcie co działo się w 3 rundzie ligi.

pro

W lidze PRO niespodzianka spowodowana poniekąd nieobecnością Bartosza Grochowskiego. Absencje faworyta na jednym ze spotkań wykorzystał Ariel Sielaff, wygrywając wszystkie swoje pojedynki. Spadek notuje Mirosław Chabowski, który w poprzednich kolejkach zajmował ostatnie – piąte miejsce gwarantujące utrzymanie.

1

W lidze 1 najlepiej zaprezentowali się zawodnicy ze Starogardu Gdańskiego – Bartosz Głuszak i Maciej Szczepaniak. Co ciekawe zwycięzca ligi zaliczył porażkę ze spadkowiczem – Cezarym Jachimkiem. Świadczy to o bardzo wyrównanym poziomie tej ligi. Tak naprawdę ciężko wskazać faworyta do zwycięstwa w kolejnej rundzie.

2

W lidze 2 doszło do niespodziewanego rozstrzygnięcia. Awans zaliczył Tomasz Niemczyk, który zadebiutuje w rozgrywkach ligi 1 w kolejnej kolejce. Decydujący okazał się pojedynek Niemczyk-Cetner i trzeci set zakończony zwycięstwem tego pierwszego 23-21.

3

W lidze 3 bez niespodzianek, awansują dwaj zdecydowani faworyci: Krzysztof Szkrobol i Mariusz Konopka z aspiracjami na zwycięstwo w lidze 2 :).

wyniki kwiecień

klasyfikacja generalna po 3 rundzie