Telefon: 721-340-137 | 695-435-109 | E-mail: badgda@o2.pl

Zapowiedź 7 kolejki TLB

Zapowiedź 7 kolejki TLB
29 marca, 2016 Przemysław Ciastoń

Przedostatnia kolejka Trójmiejskiej Ligi Badmintona zapowiada się bardzo ciekawie. Stawka to awans lub utrzymanie w lidze przed ostatnią – rundą finałową.

To już ostatnie tegoroczne spotkania w środowe wieczory. Liga PRO i Liga 1 zagrają 6 kwietnia. Zawodnicy z Lig 2 i 3 rozegrają swoje spotkania 13 kwietnia.

Młodość w natarciu

W lidze PRO sporo namieszał Bartosz Grochowski. W VI kolejce zdetronizował najlepszego zawodnika ligi – Ariela Sielaffa i nie przegrał ani jednego seta we wszystkich swoich pojedynkach. Do ligi wraca Leszek Wild, który na pewno ma sporo do udowodnienia swoim przeciwnikom. Faworytem do zwycięstwa jest Grochowski, jednak poprzednie kolejki pokazały, że niczego nie można przewidzieć na 100%. Poziom tej ligi jest bardzo wyrównany i ciężko wskazać zawodników, którzy spadną z najwyższego szczebla rozgrywek.

Liga 1 bez faworyta

Do  ligi 1 dość niespodziewanie spadł Krzysztof Macielak. Jego mecze z Anną Dudą oraz Waldemarem Paczoskim powinny zadecydować o tym, kto awansuje do Ligi PRO. Namieszać będzie chciał Piotr Kapinos, który po krótkiej przerwie powraca z Ligi 2. Ciężkie zadanie przed Damianem Konikowskim i Mirosławem Chabowskim. Przeciwnicy wymagający i o utrzymanie będzie bardzo ciężko.

Cierpliwość popłaci ?

W lidze 2 po raz kolejny przyjdzie rywalizować Krzysztofowi Szulc i Michałowi Iwanowi. Obaj zawodnicy dość długo czekają na awans, mimo że w poprzednich kolejkach byli już bardzo blisko celu. Tym razem również zadanie bardzo trudne. Z ligi 1 spadła Dorota Rajczyk i Marcin Popek, którym pierwszy raz od początku ligi przyjdzie rywalizować w drugą środę miesiąca.  Z ligi 3 awansowali Krzysztof Czajka i Michał Szypliński i ich celem jest raczej utrzymanie w lidze niż awans na wyższy poziom rozgrywkowy.

Ostatnia szansa

Dla zawodników z ligi 3 to ostatnia okazja na przebicie się do wyższego poziomu rozgrywkowego. Potencjalnych kandydatów do awansu jest aż czterech: Marcin Hadrych, Ireneusz Nowicki, Kacper Pietruszka i Cezary Jachimek. Trudno wskazać jednoznacznie, kto z nich ma największe szanse. Po raz kolejny dojdzie do pojedynku Jachimek – Hadrych. Tych dwóch zawodników spotykało się w TLB już wielokrotnie. Do ligi po krótkiej przerwie wraca największy walczak Trójmiejskiej Ligi Badmintona – Zbyszek Grzęda. Być może wyrwie zwycięstwo któremuś z czterech faworytów ligi ?

KLASYFIKACJA GENERALNA

Ostatnie 2 kolejki i ostatnia szansa na zdobycie punktów do klasyfikacji generalnej a co za tym idzie zdobycie bardzo wartościowych nagród !

Aktualna klasyfikacja generalna dostępna tutaj: klasyfikacja-generalna-przed-7-kolejką aktualna

RUNDA FINAŁOWA

Walka w 7 kolejce toczy się o jak najlepszą pozycję w rundzie finałowej, która odbędzie się w sobotę 7 maja o godz. 12.30. System rozgrywek tej rundy będzie taki sam jak w poprzednich kolejkach z jednym wyjątkiem – zawodnicy rozegrają całe spotkania do dwóch wygranych setów do 21 punktów.

Akcja kolejki

Ostatnie dwa dni na zagłosowanie na akcję VI kolejki TLB.

Akcja nr 1 - Krzysztof Macielak
https://www.facebook.com/trojmiejskaligabadmintona/videos/987589041294435/
Akcja nr 2 - Marcelina Franczuk
https://www.facebook.com/trojmiejskaligabadmintona/videos/987590514627621/
Akcja nr 3 - Ireneusz Nowicki
https://www.facebook.com/trojmiejskaligabadmintona/videos/987592004627472/
Akcja nr 4 - Bartosz Grochowski
https://www.facebook.com/trojmiejskaligabadmintona/videos/987593054627367/

TABELE NA 7 KOLEJKĘ DOSTĘPNE TUTAJ: tabele na 7 kolejkę
DO ZOBACZENIA NA KORCIE !