Telefon: 721-340-137 | 695-435-109 | E-mail: badgda@o2.pl

Zapowiedź III rundy TLB – I tura

Zapowiedź III rundy TLB – I tura
25 listopada, 2015 Przemysław Ciastoń

Cztery poziomy

Od III rundy rozpoczynamy rywalizację na 4 poziomach ligowych. W pierwszą środę miesiąca zmierzą się zawodnicy z Ligi Pro oraz Ligi 1. W trzecią środę miesiąca do rywalizacji przystąpią zawodnicy z Ligi 2 oraz Ligi 3. Aktualny podział na grupy można znaleźć tutaj: Tabele na 3 runde zaktualizowane .

Czas na rewanż

W tej rundzie kilku zawodników będzie miało okazję zrewanżować się za mecze z pierwszych dwóch kolejek. W Lidze Pro Leszek Wild zmierzy się z Damianem Konikowskim. W pierwszej rundzie Konikowski zwyciężył 21:20 po bardzo ciekawym pojedynku. W Otwartych Mistrzostwach Gdańska w trzech setach zwyciężył Wild. Kto wygra w trzecim starciu ?

Okazję do rewanżu będzie miał również Piotr Kapinos, który w pierwszej rundzie uległ Dorocie Rajczyk 16:21. Rajczyk i Kapinos zajęli po pierwszych dwóch rundach miejsca 5-6 tak więc będą musieli sporo się napracować żeby utrzymać miejsce w Lidze Pro. Niezagrożony wydaje się być liderujący Ariel Sielaff, który dotychczas wygrał wszystkie pojedynki. Być może w tej rundzie uda się komuś odebrać choćby seta faworytowi.

Nowe twarze

Do Ligi 1 dołączy dwóch nowych zawodników – Tomasz Macielak oraz Oleg Dziewianowski. Wydaje się, że to oni wraz z Marcinem Popkiem  są głównymi kandydatami do awansu do najwyższego szczebla rozgrywek. Bardzo trudne zadanie stoi w tej lidze przed Zbigniewem Grzędą i Konradem Bajerskim. Rywale wymagający i o utrzymanie będzie bardzo ciężko.

Mecz III kolejki – I tura

Najciekawiej zapowiada się spotkanie w Lidze Pro – Leszek Wild – Damian Konikowski.

Akcja II kolejki

Zwycięzcą akcji II kolejki ligi jest Krzysztof Macielak. Akcję można zobaczyć tutaj: Krzysztof Macielak

Nagrody

Zawodnicy z miejsc 1-3 po II kolejce otrzymają nagrody fundowane przez Decathlon Przymorze.

Podium Grupy A: 1. Ariel Sielaff 2. Leszek Wild 3. Damian Konikowski

Podium Grupy B: 1.Michał Iwan 2. Marcin Hadrych 3. Mirosław Chabowski

Od 3 kolejki nagrodę otrzyma zwycięzca każdego z poziomów.

Klasyfikacja Generalna

Od 3 kolejki zawodnicy zbierają punkty do klasyfikacji generalnej. Zasady punktowania meczów dostępne tutaj: Regulamin klasyfikacji generalnej

Awanse i spadki

Z każdej ligi awansują 2 pierwsze osoby natomiast spadną 2 ostatnie.

Zgłoszenia

Potwierdzenie obecności na lidze zawodników z Ligi Pro i Ligi 1 wysyłamy do 30 listopada na adres badgda@o2.pl lub smsem na nr tel. 721-340-137. Wpisowe można wpłacać na konto 73114010100000515853002497 w tytule wpisując „Trójmiejska Liga Badmintona” do 30 listopada lub w Biurze Ligi przed rozpoczęciem kolejki.