Telefon: 721-340-137 | 695-435-109 | E-mail: badgda@o2.pl

Relacja z II rundy TLB

Relacja z II rundy TLB
6 listopada, 2015 Przemysław Ciastoń

DSCN8606

W drugiej rundzie Trójmiejskiej Ligi Badmintona wzięło udział 20 zawodników, którzy rozegrali 46 emocjonujących pojedynków. Ta kolejka przyniosła nam odpowiedź na pytanie, którzy zawodnicy utworzą 4 poziomy ligowe od III rundy rozgrywek.

Niepokonany lider
W grupie I doszło do pojedynku niepokonanych jak dotąd Ariela Sielaffa i Doroty Rajczyk. Jak się okazało był to teatr jednego aktora – Ariela, który zwyciężył 21:6. Wygrał on również pozostałe 4 pojedynki w tej rundzie pozostając niepokonanym i niekwestionowanym liderem grupy I.

Skok na podium
Największym skokiem w tabeli po II rundzie popisał się Leszek Wild. Przed rozpoczęciem II rundy zajmował on 5 pozycję w tabeli, jednak 4 zwycięstwa i jeden mecz wygrany walkowerem przyczyniły się do awansu na 2 miejsce w tabeli. Już w III rundzie rozgrywek Leszek będzie miał okazję zrewanżować się sąsiadującemu z nim w tabeli (3 miejsce) Damianowi Konikowskiemu, któremu uległ w pierwszej kolejce rozgrywek po emocjonującym pojedynku 21:20.

Lucky loser
W związku z powiększeniem grup o 1 zawodnika do Ligi Pro awansował 6 w tabeli Piotr Kapinos. Ten zawodnik na pewno może jeszcze sprawić wiele niespodzianek. W II rundzie był bliski pokonania v-ce lidera Leszka Wilda, ulegając w końcówce spotkania 19:21.

Tabela grupa I runda II

Bij mistrza
W grupie II zgodnie z zasadą „bij mistrza” zawodnicy dołożyli wszelkich starań aby wygrać z niepokonanym dotychczas Mirosławem Chabowskim. Ta sztuka udała się dwóm osobom. Jedną z nich był Marcin Hadrych, który pokonując lidera wskoczył na drugie miejsce w tabeli. Pewnym zwycięstwem z Chabowskim popisał się również Cezary Jachimek zwyciężając 21:16.

Mecz kolejki
Zgodnie z zapowiedzią nie zawiódł mecz kolejki, w którym zmierzyli się niepokonani po pierwszej rundzie Chabowski i Iwan. Sytuacja w tym pojedynku zmieniała się jak w kalejdoskopie. Z początku prowadził Michał Iwan i przy stanie 14:9 wydawało się, że nie powinien już roztrwonić takiej przewagi. Wtedy obudził się Chabowski, dogonił przeciwnika i odskoczył na 2 punkty prowadząc 20:18. Wtedy znów zaatakował Iwan i zrobiło się 20:20. Ostatnia akcja należała jednak do Mirosława Chabowskiego, który trochę szczęśliwie zakończył spotkanie zagraniem po taśmie.
Ta porażka nie przeszkodziła jednak w ostatecznym objęciu prowadzenia w tabeli przez Michała Iwana.

Tabela grupa II runda II

Świeża krew
Do ligi dołączyło czterech nowych zawodników, którzy w II rundzie zagrali o tzw. „pietruszkę”. Wśród nich są m.in. znani z trójmiejskich kortów Tomasz i Krzysztof Macielak oraz Oleg Dziewianowski. Osoby te już od kolejnej rundy zagrają o punkty i na pewno mogą sporo namieszać.

Tabele na 3 rundę do pobrania tutaj: Tabele na 3 runde zaktualizowane

Wyniki meczów do pobrania tutaj: wyniki 04.11.2015 r.