Telefon: 721-340-137 | 695-435-109 | E-mail: badgda@o2.pl

Zapowiedź IV rundy TLB

Zapowiedź IV rundy TLB
7 stycznia, 2016 Przemysław Ciastoń

Kolejna runda, kolejne emocje, nagrody, akcje kolejki.

Liga Pro oraz liga 1 zagrają 13 stycznia. Tydzień później (20 stycznia) dojdzie do spotkań zawodników z Ligi 2,3 i 4.

Brak faworyta

W lidze Pro bardzo ciężko wskazać faworyta do wygrania najbliższej rundy. Największe szanse na zwycięstwo ma pierwsza trójka z poprzedniej rundy, Leszek Wild, Ariel Sielaff oraz Waldemar Paczoski. Żaden z tych zawodników nie zdołał wygrać wszystkich spotkań w poprzedniej kolejce, a wszystkie mecze pomiędzy nimi kończyły się po długich trzech setach. Do ligi dołączają Tomasz Macielak oraz Oleg Dziewanowski i na pewno postarają się o sprawienie niespodzianki.

Apetyt na awans

Do ligi 1 spadli Damian Konikowski oraz Dorota Rajczyk. Ten pierwszy ma na koncie zwycięstwo z najlepszym dotychczas zawodnikiem Ligi Pro – Leszkiem Wildem, stąd też na pewno ma spory apetyt na powrót do najlepszych. W lidze 1 zadebiutuje Mirosław Chabowski, który w poprzednich rundach rozgrywał pojedynki na niższych poziomach. Zobaczymy jak odnajdzie się wśród teoretycznie lepszych przeciwników. Krzysztof Macielak, pomimo awansu z ligi 2 na pewno chce już dołączyć do najlepszej szóstki. W końcu nie raz wygrywał w okolicznych turniejach z zawodnikami z Ligi Pro. Sytuacja w lidze 1 jest bardzo interesująca i na pewno z dużym zaciekawieniem będziemy śledzić wyniki spotkań.

Młodość w natarciu

W lidze 2 sytuacja jest z goła odmienna. Faworytów jest dwóch – Anna Duda i Bartosz Grochowski. W poprzedniej kolejce pokazali, że mierzą w najwyższe poziomy ligowe. Pozostałą czwórkę zawodników czeka sporo walki o pozostanie w lidze. Spadający z Ligi 1 Konrad Bajerski i Zbigniew Grzęda wydają się być na podobnym poziomie jak Cezary Jachimek i Marcin Hadrych. Na przełamanie w lidze długo czekał Zbigniew Grzęda. Może w tej rundzie uda mu się wywalczyć pierwsze punkty do klasyfikacji generalnej ?

Siła czy technika?

Liga 3 to starcie zawodników opierających swoją grę na silnych zagraniach (Michał Iwan i Ireneusz Nowicki) z techniką Marceliny Franczuk. Wydaje się, że ta trójka powinna rozstrzygnąć pomiędzy sobą kwestię awansu. Ciekawe jak w 3 lidze odnajdą się nowi zawodnicy, którzy w poprzedniej rundzie wywalczyli awans z Ligi 4 – Marcin Garsztka oraz Andrzej Subocz.

Powrót z zaświatów

Z ligi 4 szybko będzie chciał się wydostać Krzysztof Czajka oraz Tomasz Niemczyk. O awans będzie chciał również powalczyć Maciej Domachowski. Po kontuzji powinien już wrócić Marcin Kuciejczyk. Być może do ligi dołączy ktoś zupełnie nowy ?

Mecz kolejki

Ariel Sielaff – Leszek Wild, tych zawodników w poprzedniej kolejce rozdzieliły 2 małe punkty !

Akcja III kolejki

Zwycięzcą akcji III kolejki  jest Anna Duda. Akcja osiągnęła blisko 200 polubień i ma ponad 1,5 tysiąca wyświetleń. Akcję można zobaczyć tutaj: Anna Duda

Nagrody

Zwycięzcy poszczególnych poziomów z poprzedniej kolejki otrzymają nagrody fundowane przez Decathlon Przymorze.

Klasyfikacja Generalna

KLASYFIKACJA GENERALNA TRÓJMIEJSKIEJ LIGI BADMINTONA

Zgłoszenia

Liga Pro i Liga 1

Potwierdzenie obecności na lidze zawodników z Ligi Pro i Ligi 1 wysyłamy do 11 stycznia na adres badgda@o2.pl lub smsem na nr tel. 721-340-137. Wpisowe można wpłacać na konto 73114010100000515853002497 w tytule wpisując „Trójmiejska Liga Badmintona” do 11 stycznia lub w Biurze Ligi przed rozpoczęciem kolejki.

Liga 2 , Liga 3 , Liga 4

Potwierdzenie obecności na lidze zawodników z Ligi 2,3,4 wysyłamy do 18 stycznia na adres badgda@o2.pl lub smsem na nr tel. 721-340-137. Wpisowe można wpłacać na konto 73114010100000515853002497 w tytule wpisując „Trójmiejska Liga Badmintona” do 18 stycznia lub w Biurze Ligi przed rozpoczęciem kolejki.